Makijaż permanentny kreska Eyeliner

Makijaż permanentny eyeliner- co warto o nim wiedzieć?

Zastanawiasz się, czy taki makijaż jest dla ciebie?
Makijaż permanentny to specjalny zabieg kosmetyczny, który może utrwalić i podkreślić różne fragmenty twarzy takie jak oczy, usta czy też brwi. Pod skórę zostają wprowadzone specjalne pigmenty, mogące przypominać tymczasowy tatuaż, gdyż barwnik wprowadzany jest bezpośrednio do skóry.
Zazwyczaj w przypadku brwi odbywa, się regulacja ich kształtu natomiast usta zostają uwydatnione, a ich kolor podkreślony. W makijażu oczu rzęsy mogą zostać poddane delikatnemu zagęszczeniu, a same ulec podkreśleniu poprzez widoczną kreskę na powiece. Kreska w linii rzęs wykonywana jest dokładnie w miejscu, gdzie rosną rzęsy – nie wykraczając poza ich wieniec.
Linergistka wykonuje, pigmentację u samej postawy rzęs uzyskując optyczny efekt zagęszczenia. Do oczywistych zalet takiego przedsięwzięcia można zaliczyć oszczędność czasu poświęcanego dotychczas na codzienny makijaż lub też będąc, aktywną fizycznie osobą szuka się trwałego sposobu na podkreślenie oczu w trakcie pływania czy też ciężkich treningów. Inną zaletą jest to, że kreska zapewnia efekt subtelnego spojrzenia oraz podkreśla urodę. Co więcej, delikatna kreska w linii rzęs sprawia, że oczy stają się optycznie większe, a ich oprawa jest „wzmocniona”. Kreska zagęszczająca górną linię rzęs jest sposobem na delikatne podkreślenie oczu. Metoda ta polega na wprowadzaniu barwnika w górną linię rzęs, by zagęścić rzęsy.
Dekoracyjne kreski górne sprowadzają się do różnych wariantów np.: eyeliner, kreska średnia, tzw. butterfly, czyli kolorowa kreska lub kreska rozcieniowana.
Od makijażu permanentnego oczu wymaga, się by ma dawał efekt zbliżony do makijażu naturalnego, niewieczorowego. W zależności od kształtu oka propozycją lingeristki może być wariant z mniej lub bardziej wywiniętymi końcówkami kreski w zewnętrznym kąciku oka. Z powodu zbyt daleko wyprowadzonych na skroniach kreskach w makijażu permanentnym mogą z czasem ulegać one deformacjom, ze względu na pracę mięśni wokół oczu.
Możliwe jest uniknięcie migracji pigmentu poprzez zastosowanie się do zasad wypracowanych przez specjalistów – którzy odradzają stosowanie pigmentacji w miejscach, które są narażone na wzmożone powstawanie zmarszczek. Dekoracyjne kreski nie powinny być też zbyt grube – z tego powodu mogą być bardziej uwidocznione, niż kreski zagęszczające rzęsy, jednak nie powinny sprawiać wrażenia „przytłaczającego” spojrzenia.
Innym ciekawym pytaniem może być to czy konieczne jest wybranie kształtu kreski przed udaniem się na zabieg. Odpowiedź na to jest prosta: nie.
Zadaniem lingeristki jest zaproponowanie odpowiedniego kształtu kreski dla naszego oka według naszych preferencji co do rodzaju makijażu, który nosimy na co dzień czy też urody. Klasyczne kreski (zagęszczające oraz dekoracyjne) są wykonywane za pomocą pigmentu w odcieniu czarnym. Istnieje także możliwość wykonania kreski dekoracyjnej typu butterfly w wyrazistym kolorze, np. Niebieskim.
Jednakże nie możemy zapomnieć o tym, iż makijaż permanentny to rodzaj tatuażu, który niewątpliwie musi zostać wykonany przez wykwalifikowaną osobę w sterylnych i zgodnych z zasadami higieny warunkach. Decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego powinna być więc starannie przemyślana i skonsultowana wcześniej ze specjalistą, co mogłoby ostatecznie wykluczyć zaistniałe przeciwskazania zdrowotne.
Do podstawowych przeciwwskazań możemy zaliczyć cukrzycę, hemofilię, choroby nowotworowe, nadciśnienie, choroby skóry, bądź też infekcje HBV, HCV, HIV. Istotna jest również w tym temacie pielęgnacja skóry po zabiegu. Zalecane jest przestrzeganie i stosowanie się do wszelakich zaleceń linergistki, czego nieprzestrzeganie groziłoby wystąpieniem skutków niepożądanych.
Przede wszystkim najważniejszą kwestią jest, stosowanie kremu zapobiegającego infekcjom i wspomaga gojenie (kremy tłuste, z witaminą E, alantoiną, pantenolem itp.) przez kilka dni po wykonanym zabiegu. Nie należy wtedy w miejscu poddanemu pigmentacji odrywać strupków, nie używać mydła albo moczyć. Nie powinno się również korzystać z takich miejsc jak sauna, basen lub solarium. Wskazana jest też także rezygnacja z opalania, przynajmniej na okres 6 tygodni.
Warto pamiętać o tym, że owy zabieg ma na celu nie tylko uwidocznić walory kobiecej urody, ale również skutecznie zamaskować ewentualne niedoskonałości takie jak np. Blizny, plamy pigmentacyjne, defekty skóry czy też przebarwienia.
Dlaczego warto robić makijaż permanentny eyeliner?
Istotną zaletą takiego makijażu jest to, że wyrównuje asymetrię konturu brwi czy ust.
Powstaje więc pytanie, czy może być coś, co zasieje wątpliwość co do makijażu permanentnego jak np. To czy jego wykonanie jest bolesne. Oczywistym jest fakt, iż każdy posiada inny próg bólu, co pozostaje kwestią indywidualną. Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu barwnika do skóry za pomocą igły, która podczas zabiegu zostaje wprawiona w szybkie wibracje. Możliwe jest wystąpienie dyskomfortu wynikającego z uwagi na fakt przerwania naskórka i procesu wprowadzania barwnika. Podczas samego zabiegu skóra jest najpierw znieczulana poprzez nałożenie specjalnego żelu albo płynu.

Nasza klinika medycyny estetycznej zaprasza na profesjonalną usługę makijażu permanentnego eyeliner. Sprawdź naszą ofertę na https://divaclinic.pl/.

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty i korzystania z naszych usług.

Zespół Divaclinic.pl

Tagi: makijaż permanentny żoliborz kreski makijaż permanentny kreski permanentne warszawa brwi ombre warszawa

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *