Laserowy peeling węglowy

Laserowy peeling węglowy 
Jeśli zastanawiamy się nad lepszą alternatywą dla zwykłego peelingu, czegoś co zapewni nam dużo lepsze uczucie oczyszczenia i poprawi elastyczność skóry warto dowiedzieć się więcej na temat laserowego peelingu węglowego. W przeciwieństwie do zwykłego peelingu, który ma za zadanie, kontrolowanie złuszczać obumarły naskórek, podczas laserowego peelingu węglowego nasza skóra zostaje poddana naświetleniu promieniem laserowym, w obrębie skóry, gdzie w pierwsze fazie nałożono na nią koloidalną zawiesinę węgla. W efekcie czego w pory skóry, wniknęły drobinki węgla, a co za tym idzie, pochłonęły energię światła laserowego co doprowadziło do dużo bardziej spektakularnego zwężenia porów skóry i jej oczyszczenia. Co więcej, koloryt skóry także uległ poprawie wraz z regulacją wydzielania sebum, a stany zapalne znacznie zminimalizowane.
    Myśląc więcej pod kątem tego zabiegu możemy się także dowiedzieć, że jest on kierowany do dużej liczby adresatów, ponieważ zalecany jest on osobom z trądzikiem (pod warunkiem łagodnego jego przebiegu), pryszczami, wągrami, grudkami, przebarwieniami, początkami starzenia się skóry, niewielkimi zmarszczkami, skórką, która stała się poszarzała gruba, pozbawiona elastyczności czy też aż zanadto szorstka bądź zatkanymi ujściami gruczołów łojowych.
    Zanim jednak wybierzemy się na taki zabieg musimy wiedzieć o tym, że przed zabiegiem laserowego peelingu węglowego nie należy przyjmować jakichkolwiek suplementów diety, zawierających w sobie elementy światło uczulające np. Dziurawiec, rumianek, pokrzywa, skrzyp lub spore ilości nagietka. Przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, z powodu swoich właściwości mogących przyczynić się do wysuszenia skóry. Zaleca się również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu kilka dni przed zabiegiem, gdyż może mieć to wpływ na dużo bardziej efektowną regenerację po przeprowadzonym laserowym peelingu węglowym. 
    Stosowanie peelingów chemicznych oraz mechanicznych także nie jest zalecane. Zabieg nie jest kierowany do osób będących na czy też niedługi czas po przebytej antybiotykoterapii. Laserowy peeling węglowy nie może być też wykonany u osób będących w ciąży oraz karmiących piersią, cierpiących na cukrzycę i choroby nowotworowe, posiadających aktywną opryszczkę oraz nadwrażliwych na światło lasera. Problemem w wykonaniu zabiegu może być również dopiero co świeżo opalona skóra, jednakże najwięcej informacji powinna nam dostarczyć konsultacja ze specjalistą odnośnie wszelkich wskazówek i zaleceń zarówno tych mających swoje zastosowanie przed, w trakcie, a także po wykonanym zabiegu.
    Reasumując, laserowy peeling węglowy niesie za sobą wiele pozytywnych korzyści takich jak poprawa elastyczności skóry, redukcja zaczerwienienia w trakcie trądziku po stanie zapalnym, wygładzanie drobnych oznak starzenia się skóry, regeneracja jej i jej oczyszczenie. Po przeprowadzonym zabiegu rekomendowane jest zastosowanie kremu nawilżającego dobranego przez specjalistę przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. Z powodu promieniowania UV, co najmniej przez kilka tygodniu powinniśmy zaopatrzyć się w kremy z filtrem, jeśli zamierzamy wychodzić na zewnątrz. Zabieg laserowym peelingiem węglowym powinien zostać wykonany w większości przypadków, w okresie jesienno-zimowym ze względu na ogromne zanieczyszczenia powietrza, które przekraczają ogólne ustanowione normy.

Tagi: laserowe peeling węglowy Żoliborz laserowy peeling węglowy warszawa oczyszczanie twarzy warszawa

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *